Jak zacząć swoją przygodę z kręglami?

Mimo ogromnej popularności gry w kręgle nadal wiele osób ma przed sobą swoją pierwszą wizytę na kręgielni. Przyszli gracze, którzy chcą dopiero rozpocząć przygodę z tym emocjonującym sportem, mogą niekiedy stresować się swoim brakiem doświadczenia. Na szczęście istnieje szereg sposobów, przy pomocy których osoby początkujące mogą przygotować się do swojej pierwszej rozgrywki.

Wybierz się na kręgielnię jako obserwator

Jeżeli w najbliższych tygodniach wybierasz się na kręgielnię na przykład z grupą znajomych, a dotychczas nie udało Ci się zagrać jeszcze w kręgle, koniecznie odwiedź najbliższy lokal tego typu. I to nie w celu rozegrania samotnej partyjki, ale raczej po to, aby poobserwować grających. W większości kręgielni znajdują się drink bary, w których można zamówić drinka czy też inny napój oraz stoliki z widokiem na tory, przy których można wygodnie usiąść. W efekcie nad szklanką z pysznym napojem możesz zrelaksować się i podpatrzeć, jak gracze zachowują się podczas rozgrywki.

Wykorzystaj potencjał internetu

Oczywiście w internecie funkcjonuje mnóstwo poradników dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kręglami. Poza zapoznaniem się z teorią i najważniejszymi zasadami gry, zdecydowanie warto pooglądać filmiki instruktażowe, w których w wyjątkowo łatwy sposób zostają podane wszelkie ważne elementy rozgrywki. Na filmikach tych profesjonaliści dokładnie tłumaczą, jak dopasować kulę, jak ją prawidłowo chwycić, a także w jaki sposób przybrać doskonałą postawę podczas samego oddawania rzutu.

Odwiedź profesjonalny sklep bowlingowy

W wielu większych miastach funkcjonują obecnie sklepy z akcesoriami bowlingowymi bądź doskonale zaopatrzone sklep ogólnosportowe, które posiadają w swoim asortymencie obuwie czy też kule do gry w bilard. Warto odwiedzić taki sklep niekoniecznie po to, aby dokonywać zakupów, ale przede wszystkim celem uzyskania porady od specjalisty. Sprzedawca w takim miejscu z pewnością chętnie pomoże Ci dobrać idealną kulę bilardową, dzięki czemu podczas pierwszej wizyty na kręgielni będziesz wiedzieć, po jaki model sięgać. W sklepie bowlingowym będziesz ponadto mieć możliwość przymierzenia specjalistycznego obuwia do kręgli, które komfort noszenia jest zupełnie inny, aniżeli ma to miejsce w przypadku klasycznego obuwia.

A może szkółka bowlingowa?

Niektóre kręgielnie mają w swojej ofercie lekcje gry w kręgle dla osób całkowicie początkujących – zarówno dorosłych, jak i dzieci. W ramach lekcji z profesjonalnym instruktorem możesz w ustronnych warunkach oddać pierwsze rzuty oraz sprawdzić, jak idzie Ci zbijanie kręgli. Instruktor z pewnością pomoże Ci nabrać prawidłowych nawyków oraz szybko wyłapie i poprawi wszelkie nieprawidłowości, jeśli chodzi o postawę podczas rzucania kulą czy też sam uchwyt kuli. Osoby takie mają zazwyczaj dużo cierpliwości, dzięki czemu cała nauka przebiegnie w bezstresowej i miłej atmosferze. A to właśnie od nastroju przy Twoich pierwszych rzutach zależy, czy w przyszłości pokochasz sport, jakim jest bowling.

 

 

Anuluj odpowiedź