Kręgielnie w Zielonej Górze


 
 
kręgielnia, kręgle, zielona góra

Kręgle – mała dawka historii

Kręgle znane również jako bowling należą do grupy najstarszych gier, które zostały wymyślone przez ludzkość! Archeolodzy dowiedli, że już jaskiniowcy mogli posługiwać się kamieniami w sposób, który do złudzenia przypomina ten sport. Kręgle były znane również starożytnym Egipcjanom. W jednym z królewskich grobowców stworzonych 5200 lat przed naszą erą, władca zapragnął zabrać ze sobą w zaświaty kulę do tej niezwykłej gry. Na tym nie koniec, bowiem odkrycia wskazują na to, iż starożytna ludność polinezyjska uprawiała ten sport na torach, mających długość 18 metrów. Dalej kręgle powędrowały do Niemiec, gdzie w XVI wieku zostały szeroko rozpowszechnione. W kolejnym wieku gra zawędrowała aż do Północnej Ameryki za sprawą holenderskich wypraw. Kręgle spotkały się tam z wielkim uznaniem. W XIX wieku czołowi, amerykańscy gracze powołali Kongres Bowlingu, który ustalił obowiązujące aż do dziś zasady.

Kręgielnie – baw się, ćwicz i zwyciężaj!

Kręgielnia jest obecnie miejscem dostępnym dla wszystkich. Dziś i Ty masz szansę zapisać się na kartach tej niesamowitej historii! Kręgielnie zapraszają z otwartymi ramionami wszystkich bez względu na poziom wtajemniczenia. Bowling to sport dla każdego. Kręgielnie nie są miejscami, które wymagają wyjątkowych umiejętności sportowych. Bardzo szybko posiądziesz wiedzę o sposobach toczenia kuli tak, by strąciła ona wszystkie kręgle ustawione na torach. Ciągłe podnoszenie swoich umiejętności w kręglach przynosi ogrom satysfakcji, a czas spędzony ze znajomymi na tej aktywności z pewnością stanie się niezapomniany. Nie wolno zapominać o tym, że kręgielnia to miejsce dla każdego bez względu na wiek. Najmłodsi są zapraszani do gry równie gorąco. Kręgielnia dla dzieci niejednokrotnie staje się genialnym pomysłem na zorganizowanie urodzin, które połączone ze świetną zabawą z kolegami i koleżankami spełnią marzenia wszystkich małych, początkujących sportowców.

Kręgielnie – jak grać?

Kręgielnie to miejsca, które zapewniają świetną zabawę, łączącą się z nutką rywalizacji. Ekscytująca rozgrywka rozpoczyna się od prawidłowego chwytu kuli. W tym celu należy wsunąć dwa środkowe palce do drugiej ich kostki oraz cały kciuk w 3 otwory. Dwa pozostałe palce oprzyj wygodnie na powierzchni kuli. Twoja dłoń powinna delikatnie do niej przylegać, co zapewnia jej dobrą sterowność. Pamiętaj, że kręgielnie są miejscami, gdzie z przyjemnością gry uczy profesjonalny personel. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – nie bój się zadawać pytań i poprosić o pomoc! Kręgielnia to miejsce, gdzie najważniejsza jest Twoja dobra zabawa!

Przed wykonaniem rzutu należy wykonać rozbieg. Powinien składać się on z 4 prostych, zdecydowanych kroków. Trzymaj kulę w odległości 20 centymetrów od swojej klatki piersiowej, by wykonać następnie wahadłowy ruch ręką, który nadaje prędkości pchnięciu. Nie poddawaj się i ćwicz, a już wkrótce kręgielnia stanie się Twoim ulubionym miejscem.

Kręgielnie – zasady gry

Kręgielnie są miejscem, gdzie z pewnością szybko natkniesz się na sformułowania takie jak STRIKE, SPARE, SPLIT, MISS i FOUL. Nie musisz się o nic martwić, ponieważ poniżej tłumaczymy, co oznacza każdy z tych zwrotów!

 • STRIKE – oznacza strącenie wszystkich 10 kręgli za jednym razem! Jeśli tego dokonasz – otrzymujesz aż 10 punktów oraz sumę tych, zdobytych przy dwóch następnych rzutach,
 • SPARE – to strącenie 10 kręgli łącznie w jednej turze. Twój wynik zwiększy się o 10 punktów za tę rundę oraz dodatkowe punkty przy następnych rzutach,
 • SPLIT – pojawia się wtedy, gdy strącisz kręgle w taki sposób, że pozostałe z nich ustawione są po dwóch stronach toru,
 • MISS – to sytuacja, gdy nie strącisz kręgli podczas rundy,
 • FOUL – oznacza przekroczenie linii rzutu. Twoja runda liczy się, jednak nie otrzymujesz tym razem żadnych punktów.

Jedna runda oznacza wykonanie maksymalnie 2 rzutów kulą. Ostatnia charakteryzuje się posiadaniem przez gracza do dyspozycji aż 3 rzutów. Cała rozgrywka składa się z 10 rund. Ćwicz, a już niedługo na Twojej tablicy pokaże się spektakularny wynik 300 punktów! Już dziś sprawdź cennik, zbierz znajomych i rozpocznij świetną przygodę w świecie bowlingu!

Daj się porwać Zielonej Górze!

Zielona Góra znajduje się w zachodniej części Polski, nieopodal doliny rzeki Odry w województwie lubuskim, które bywa nazywane również polską stolicą win. Patronem miasta jest jednoczesny patron winiarzy – papież święty Urban, a każdy smakosz tego trunku może rozkoszować nim swoje podniebienie, zwiedzając jednocześnie Muzeum, które jest mu poświęcone! Nie należy dziwić się również nazwie tego wyjątkowego zakątka Polski, bowiem istotnie – znajdziemy tu mnóstwo terenów zielonych. W roku 1950 Zielona Góra otrzymała tytuł stolicy nowego województwa. Ten moment stanowi początek jej niezwykle dynamicznego rozwoju. To właśnie wtedy w Zielonej Górze powstało wiele zakładów przemysłowych i centrum kształcenia wyższego w postaci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zielona Góra, dzięki swojemu położeniu, stanowi również niezwykle istotny, międzynarodowy łącznik pomiędzy Europą a Skandynawią.

Nie sposób nie kochać Zielonej Góry za to, jak wiele atrakcji i ciekawych możliwości spędzenia wolnego czasu, oferuje. To właśnie tu odwiedzimy wyjątkową Palmiarnię, we wnętrzu której na odwiedzających czeka urocza restauracja i kawiarnia. Usytuowana jest na szczycie Winnego Wzgórza, które otwiera widok na zachwycającą panoramę miasta. Wyrusz w podróż po Szlaku Bachusikowym i odnajdź ponad 60 uroczych figurek. Udaj się do niepowtarzalnego Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, którego kopuła zmienia położenie w trakcie trwania projekcji! Zabierz na spacer po deptaku Zielonej Góry bliskich, z którymi później dużą dozę śmiechu i nutę rywalizacji zapewni porywająca gra w kręgle!
Jesteś właścicielem kręgielni? Zgłoś kręgielnie do naszej bazy 🙂
  Kręgle to ulubiony sport wielu ludzi, ponieważ jest niedrogi i dostępny – każde miasto ma przynajmniej jedną aleję, do której można wejść i cieszyć się grą lub dwoma z przyjaciółmi lub rodziną za stosunkowo niewielkie pieniądze. Kręgle to sport, z którego korzysta wiele osób. Zazwyczaj pod koniec gry uczestnicy poświęcają czas na odwiedzenie swoich ulubionych miejsc z jedzeniem na terenie obiektu. Kręgielnie to ośrodki rekreacyjne, które oferują swoim klientom co najmniej dziesięć torów do gry w kręgle. Jest to sport, który, choć w pewnym stopniu konkurencyjny, jest również towarzyski i integracyjny. Mając to na uwadze, ważne jest, aby pamiętać, aby zawsze mieć dostęp do dostępnej kręgielni na wszelki wypadek.

  kręgielnia Zielona Góra

  kręgielnia w Zielonej Górze

  kręgle Zielona Góra

  kręgle w Zielonej Górze

  kręgielnia Zielona Góra kręgielnia w Zielonej Górze kręgle Zielona Góra kręgle w Zielonej Górze