Kręgielnie w Warszawie


 
 
kręgielnia, kręgle, warszawa       kręgielnia, kręgle, warszawa


kręgielnia, kręgle, warszawa       kręgielnia, kręgle, warszawa


kręgielnia, kręgle, warszawa       kręgielnia, kręgle, warszawa


kręgielnia, kręgle, warszawa       kręgielnia, kręgle, warszawa


kręgielnia, kręgle, warszawa       kręgielnia, kręgle, warszawa


kręgielnia, kręgle, warszawa

Kręgle stare jak świat 

Gra w kręgle cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Chyba każdy z nas zastanawiał się, kiedy i kto wymyślił legendarną grę.  Jedna z hipotez mówi, iż był to Fred Flintstone wraz ze swoimi jaskiniowymi przyjaciółmi, ale nie wszyscy zdają się w to wierzyć. Nie zmienia to jednak faktu, że kręgle są sportem bardzo starym, wymyślonym prawdopodobnie już za czasów starożytnych. Naukowcy odkryli w Egipcie archaiczne kule do kręgli, które datują na 3300 rok p.n.e. Pozostałości po grach przypominających bowling odnaleziono także w wielu innych krajach np. Niemczech czy Anglii. Praktycznie niemożliwym do ustalenia jest, kiedy dokładnie pojawił się bowling na naszej planecie, ale wszystko wskazuje na to, że dawno, dawno temu. Od tamtej pory na Ziemi zmieniło się praktycznie wszystko… ale przyjemność płynąca z gry w kręgle pozostała niezmienna. Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem korporacji, studentem czy jaskiniowcem. Zabranie znajomych na kręgle to doskonały sposób na spędzenie popołudnia. 

Na czym właściwie polega gra w kręgle?

Wydawać by się mogło, że skoro w kręgle grali już jaskiniowcy, gra nie powinna mieć zbyt wiele zasad. Bowling rzeczywiście jest sportem łatwym i przyjemnym, ale należy znać pewne reguły.

Jak najprościej opisać grę w kręgle? Polega ona na toczeniu kuli po torze w taki sposób, by strącić jak najwięcej kręgli. Jest ich 10, tak samo jak rund, a podczas każdej rundy rzucamy maksymalnie 2 razy. Wyjątkiem jest tylko ostatnia, dziesiąta runda, w której rzucić kulą możemy maksymalnie 3 razy. Ilość punktów równa się liczbie strąconych kręgli. Choć dla osoby patrzącej z boku bowling będzie wydawał się niezwykle prosty, dojście do wirtuozerii w tym pozornie “prostym” sporcie może zająć długie lata. Im lepiej zaś gramy i im pewniejsze mamy rzuty, tym rozgrywka ładniejsza dla oka i ciekawsza. Podobnego zdania jest Międzynarodowy Komitet Olimpijski, który zamierza włączyć bowling do programu Igrzysk Olimpijskich w najbliższych latach. Zdziwiony? Fred raczej by nie był. 

Dlaczego kręgle są aż tak popularne?

Popularność bowlingu rośnie z każdym dniem i raczej nie może to nikogo dziwić. Przede wszystkim dlatego, że jest to gra nie tylko sportowa, ale przede wszystkim towarzyska. W kręgle mało kto gra samemu i raczej nie ma to większego sensu – chyba że jedziemy na zawody i akurat doskonalimy technikę rzutu. Kręgielnia to nie tylko miejsce do gry, ale przede wszystkim miejsce spotkań z przyjaciółmi, w którym możesz również porozmawiać między turami, a także zjeść pysznego burgera, czy napić się piwa. Aby grać w kręgle nie potrzebujesz wybitnych talentów, czy specjalnych warunków fizycznych. Zasady gry są tak proste, że bez problemu rozumieją je dzieci. Nawet osoby starsze i niezbyt aktywnie fizyczne nie będą miały problemu z uprawianiem tego starożytnego sportu. Jeśli jednak czujesz, że masz talent w toczeniu kuli i wierzysz w swój nadgarstek, może warto przemyśleć udział w profesjonalnych zawodach. Szacuje się, że zawodowo w kręgle gra ponad 10 milionów osób na całym świecie. 

Grając w kręgle nie musisz martwić się o liczenie punktów, ponieważ robi to za nas automat. Nie musisz martwić się również o zasady, bo są banalnie proste. Prawdę mówiąc, grając w kręgle po prostu zapominasz o wszystkich problemach i przestajesz się martwić. Przynajmniej na czas gry. Satysfakcja ze zwycięstwa z kolei na pewno pomoże w podbudowie samooceny. Oczywiście z rywalizacją nie ma co przesadzać, ponieważ wygrywanie gry w kręgle może stać się naszą obsesją, a nawet nałogiem. Nikt nie chce przecież trafić na odwyk. 

Jeśli nigdy nie grałeś w kręgle, musisz spróbować przynajmniej raz w życiu. Pamiętaj o luźnym nadgarstku i nie złość się, jeśli akurat nie trafisz żadnego kręgla. Zdarza się to najlepszym. Jeśli przegrasz, najlepszą metodą odwetu jest zagrać jeszcze raz i wygrać albo napić się czegoś zimnego. W każdej dobrej kręgielni znajdziesz coś do picia i wrzucenia na ząb.

Jeśli z kolei lubisz grać w kręgle, a ostatni raz byłeś na kręglach przed pandemią, warto sprawdzić, czy umiejętności gdzieś się nie ulotniły. Kręgielnia to idealne miejsce, by odprężyć się po ciężkim tygodniu pracy i spędzić czas z rodziną, czy przyjaciółmi. 

Jak wybrać najlepszą kręgielnię? 

Kręgielnie możemy dziś spotkać praktycznie w każdym większym mieście. Warto dokonać rezerwacji toru, szczególnie w weekendy, a także sprawdzić cennik, wygląd kręgielni i menu, jakie oferuje. Jedzenie i picie (w tym zimnego piwa) podczas rozgrywki są bowiem tak samo istotne jak rzucanie kulą i trafianie kręgli. Warto skorzystać z bazy kręgielni i wybrać tę, która jest najbliżej miejsca naszego zamieszkania albo najbardziej nam odpowiada. Kręgielnie różnią się wielkością, wiekiem i wyposażeniem. Niektóre mają nawet kilkadziesiąt lat, niektóre są zupełnie nowe. Ale wszystkie łączy jedno – pasja do kręgli. Jest to sport, w który może grać praktycznie każdy bez względu na wiek i styl życia. Odrobina zdrowej rywalizacji i ruchu fizycznego jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wypad na kręgle może być idealną okazją, by spędzić trochę czasu ze starymi przyjaciółmi, rodziną czy dziećmi.

Kręgielnia to także doskonałe miejsce na imprezę firmową, która zostanie zapamiętana na długie lata. Miło jest bowiem zobaczyć ludzi, których znamy z pracy, podczas tak niewymagającej czynności jaką jest rzucanie kulą do kręgli. Może to pomóc w budowaniu głębszych relacji. 

Idziesz na pierwszą randkę i nie wiesz gdzie ją zabrać? Pójściem do kina, czy restauracji jej nie zaskoczysz. Wypad na kręgle może być doskonałą alternatywą. Przy okazji będziesz mógł ją czegoś nauczyć i nawiązać lepszy kontakt. 

Jeśli jesteś rodzicem, doskonale zdajesz sobie sprawę, że niewiele jest miejsc, w którym dorośli i dzieci bawią się tak samo dobrze. Doskonałym pomysłem będzie tutaj kręgielnia dla dzieci. Może się okazać, że zaszczepisz u swoich dzieci pasję do kręgli i kiedyś pochwalą się wygraniem jakiegoś profesjonalnego turnieju.

Niezależnie od sytuacji i okoliczności, kręgielnie są idealnym miejscem na aktywne i odprężające spędzanie popołudnia. Sprawdź, jaka kręgielnia jest najbliżej Ciebie i zarezerwuj swój tor. 

Kręgle to styl życia

Choć gra w kręgle wydaje się prosta i z niewielkim marginesem rozwoju, istnieje wiele profesjonalnych lig i graczy zrzeszających się wokół nich. Zawodowo gra ponad 10 milionów ludzi na całym świecie, w tym kilka tysięcy również w naszym kraju. Jeśli czujesz się na siłach i wierzysz w swój luźny nadgarstek, warto spróbować zapisać się do profesjonalnej ligi albo na zawody. Bowling może okazać się nie tylko stylem życia, a również sposobem na opłacenie rachunków. 

Należy pamiętać, że kręgle to przede wszystkim hobby i miły sposób na spędzanie czasu z ukochanymi ludźmi czy znajomymi z pracy. Ostateczny wynik i kto wygra – to sprawa drugorzędna. Gra w kręgle ma przede wszystkim bawić, cieszyć i łączyć ludzi.  Wielu z nas właśnie między rzutami na kręgielni miało swoje najgorętsze dyskusje i wymiany zdań. Wielu z nas również poznało na kręgielni przyjaciół, a nawet drugie połówki. Więc jeśli nigdy nie grałeś w kręgle albo nie masz zbyt wielkich umiejętności – nie bój się spróbować. Kręgle to przede wszystkim dobra zabawa i sposób na interakcję z innymi ludźmi, a także odrobina zdrowej rywalizacji i dużo śmiechu. 

O buty się nie martw 

Jeśli nigdy nie byłeś w kręgielni, możesz nie wiedzieć, że należy grać w specjalnie do tego przeznaczonym obuwiu. Podeszwa butów do bowlingu wykonana jest z tworzywa, który pozwala na zrobienie ślizgu przed rzutem, a także zapobiega rysowaniu się parkietu. Buty są oczywiście za każdym razem dezynfekowane specjalnym środkiem czystości. Na niektórych kręgielniach dostaniemy również jednorazowe skarpetki.

Co należy ze sobą wziąć na kręgielnię?

Specjalne obuwie do grania w kręgle dostaniesz bez problemu w każdej kręgielni. Co z kolei musimy ze sobą zabrać idąc na kręgle?

 • Przyjaciół, których dawno nie widzieliśmy albo tych, z którymi widujemy się często
 • Żonę, męża, dzieci, rodziców i innych członków rodziny
 • Znajomych z pracy, z którymi chcielibyśmy się bliżej poznać
 • Dobry humor
 • Pozytywne nastawienie
 • Chęć zwycięstwa

Kręgle to dla wielu ludzi styl życia, a dla niektórych nawet źródło zarobkowania. Niezależnie od tego, czy zamierzasz grać zawodowo, czy tylko rekreacyjnie, bowling jest naprawdę doskonałym sposobem na aktywne spędzanie czasu. Niech Cię nie zmylą proste zasady – dojście do perfekcji w rzucaniu kulą może zająć nam długie lata, a niektórym nawet całe życie. Z każdym miesiącem gra w kręgle staje się coraz bardziej popularna i jest ku temu mnóstwo powodów. 

Warszawa – stolica polskiego bowlingu

Warszawa to stolica Polski, a także najludniejsze miasto w naszym kraju. Warszawa jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Tu przecież znajdują się siedziby m.in. Prezydenta RP, Rady Ministrów czy Narodowego Banku Polskiego, a także liczne uczelnie wyższe. W Warszawie zameldowanych jest prawie 2 miliony osób, co sprawia, że to tutaj znajduje się najwięcej kręgielni w całym kraju. Jeśli jesteś z Warszawy i chcesz wyskoczyć na kręgle, bez żadnych problemów znajdziesz kręgielnie na najwyższym możliwym poziomie. Praktycznie każda kręgielnia w Warszawie w weekendy jest wypełniona po brzegi, dlatego powinieneś zadbać o rezerwację toru odpowiednio wcześniej. 

Kręgielnie znajdują się w różnych dzielnicach Warszawy np. na Bielanach, Ochocie, w centrum, czy na Gocławiu. Wybór jest więc naprawdę szeroki. Możesz zdecydować się na pójście do najbliższej kręgielni, albo wybrać tę w innej dzielnicy, jeśli bardziej Ci się podoba. Mieszkańcy mniejszych miast najczęściej nie mają tego komfortu, co Warszawiacy powinni docenić. Wybierz zatem kręgielnię, która najbardziej odpowiada Ci klimatem. Warto sprawdzić również cennik. Pójście na kręgle będzie doskonałą alternatywą na spędzenie wolnego czasu, niezależnie od tego ile masz lat i jakie stanowisko zajmujesz. Przy torze wszyscy są tacy sami i mają jeden cel: tak zakręcić kulą, by zrzuciła wszystkie kręgle. 
Jesteś właścicielem kręgielni? Zgłoś kręgielnie do naszej bazy 🙂
  Kręgielnia to obiekt rozrywkowy, który pozwala gościom grać w kręgle przy użyciu wypożyczonych piłek i szpilek. Istnieje wiele odmian gry. W kręgielni gracz toczy kulę do kręgli po długim drewnianym torze z otworami, aby strącić jak najwięcej kręgli. Kręgle to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Sama gra polega na toczeniu kuli do kręgli po naoliwionym torze w dziesięć metalowych kręgli na końcu toru. Gracz, który przewróci więcej kręgli swoją piłką niż jakikolwiek inny gracz pozostający po każdym frejmie, zostaje ogłoszony zwycięzcą tego frejma, co daje mu punkty do jego wyniku.

  kręgielnia Warszawa

  kręgielnia w Warszawie

  kręgle Warszawa

  kręgle w Warszawie

  kręgielnia Warszawa kręgielnia w Warszawie kręgle Warszawa kręgle w Warszawie